MijnFintool

ABN AMRO – Verkiezingen en de huizenmarkt

In dit artikel belicht de redactie van de Kennisbank de recente publicatie “ABN AMRO – Verkiezingen en de huizenmarkt” (22 oktober 2025) door senior econoom Mike Langen en data-scientist Finn Blokker. We plaatsen de belangrijkste inhoud in de context van de fiscale eigen-woningregelingen en geven een analyse voor financieel adviseurs.

Duitse hypotheek voldoet niet aan Nederlandse fiscale eisen ews. Geen contractuele aflossingsplicht en aflossing in 360 maanden ligt niet vast.

De uitspraak van het Gerechtshof ’s-Hertogenbosch op 16 juli 2025 draait om een veelvoorkomend vraagstuk bij grensarbeiders: wanneer kwalificeert een lening als een eigenwoningschuld voor de Nederlandse inkomstenbelasting? Het hof moest oordelen over de aftrekbaarheid van betaalde hypotheekrente door een inwoner van Duitsland die in Nederland werkte, en zijn woning in Duitsland had gefinancierd met twee Duitse leningen.

EIB: Feiten over hypotheekrenteaftrek – wat echt telt voor de woningmarkt

Het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) publiceerde 'Hypotheekrenteaftrek – Feiten in beeld' (sept. 2025). De kern: afbouw van de hypotheekrenteaftrek (HRA) maakt wonen duurder, drukt de nieuwbouw en helpt de woningmarkt niet vooruit. De ambitie om 100.000 woningen per jaar te bouwen komt hierdoor juist verder uit zicht.

Kamervragen over gezamenlijke basistarief in inkomstenbelasting en hypotheekrenteaftrek

Staatssecretaris Van Oostenbruggen gaf antwoord op vragen over het gezamenlijke basistarief in de inkomstenbelasting en de hypotheekrenteaftrek.

Hypotheekrenteaftrek koppelen aan eerste schijf inkomstenbelasting

Staatssecretaris Van Oostenbruggen stuurde een brief aan de Eerste Kamer waarin de (on)mogelijkheden om de maximale aftrek voor aftrekbare kosten met betrekking tot een eigen woning te koppelen aan de eerste schijf in box 1 van de inkomstenbelasting in kaart worden gebracht.
Nieuws
8 mei 2025

Aangifte gedaan op 1, 2 of 3 maart?

Hebt u de hypotheek voor uw koopwoning afgesloten vóór 28 oktober 2012? En hebt u aangifte gedaan op 1, 2 of 3 maart 2017 met de online aangifte via Mijn Belastingdienst? Dan hebben wij uw aangifte mogelijk onjuist vooraf ingevuld. Denken wij dat uw aangifte niet juist is? Dan krijgt u van ons uiterlijk op 31 maart 2017 een brief. Dit meldt de Belastingdienst op haar website.

Hypotheek afgesloten vóór 28 oktober 2012?

update: 03-03-2017, 16:50 (deels) opgelost meldt de Belastingdienst)
Hebt u de hypotheek voor uw koopwoning afgesloten vóór 28 oktober 2012? Doe dan nog geen belastingaangifte. Dat meldt de Belastingdienst.
Nieuws
30 apr 2025

Fiscale verzamelwet 2026

Staatssecretaris Van Oostenbruggen stuurde de Tweede Kamer het voorstel van wet Fiscale verzamelwet 2026 en het nader rapport.

Scheiden en fiscaliteit: veelgemaakte fouten bij aangifte IB

Ex-partners maken vaak bij dezelfde onderwerpen fouten in de aangifte inkomstenbelasting. Die onderwerpen zijn: de eigen woning, woongenot als alimentatie en afspraken in het echtscheidingsconvenant.
Nieuws
7 mrt 2025

Evaluatie partneralimentatie

In deze evaluatie ligt de focus op doeltreffendheid en doelmatigheid, op de naleving door belastingplichtigen en op de uitvoering en handhaving door de Belastingdienst. De scope van deze evaluatie is gefocust op de fiscale regeling partneralimentatie en niet op partneralimentatie zelf. Ook (de fiscale behandeling van) kinderalimentatie valt buiten de scope van de evaluatie.
Getoond 1 tot 10 van 354. Er zijn meer pagina's.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1