MijnFintool

Home lijfrente Nieuws lijfrente Getoond 1 tot 10 van 80
Zoek in 111 artikelen en 54 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Nieuws
29 okt 2026

Belastingdienst: Vraag en antwoord Aanwenden pensioen in eigen beheer ter verkrijging van een lijfrenteproduct

Het Centraal Aanspreekpunt Pensioenen heeft een vraag beantwoord of een in eigen beheer gehouden pensioenaanspraak zonder fiscale gevolgen kan worden aangewend ter verkrijging van een lijfrenteproduct. Deze vraag en antwoord (V&A) is tot stand gekomen in samenwerking met de Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting. Dit V&A is gepubliceerd op de website van het Centraal Aanspreekpunt Pensioenen.

Standpunt gepubliceerd over expiratie van Pre Brede Herwaarderingslijfrente door overlijden en aankopen direct ingaande lijfrente door begunstigde bij bank of beleggingsonderneming

De Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting heeft een vraag beantwoord over de expiratie van een Pre Brede Herwaarderingslijfrente door overlijden en het aankopen van een direct ingaande lijfrente door de begunstigde bij een bank of beleggingsonderneming.
Nieuws
11 okt 2026

Afkoop kleine lijfrente: niet-afgetrokken premies moeten aantoonbaar zijn

Wie bij de afkoop van een lijfrente wil voorkomen dat ook niet eerder afgetrokken premies worden belast, moet kunnen aantonen dat die premies daadwerkelijk niet in aftrek zijn gekomen. Alleen een oude aangifte of een eigen verklaring hoeft daarvoor niet voldoende te zijn. Dat blijkt uit een uitspraak van Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden van 22 september 2026. Ook de aftrek van advieskosten strandde. Niet aannemelijk was gemaakt dat deze kosten waren gemaakt voor de verwerving van de afkoopsom.
Nieuws
25 sep 2026

Herstel foutieve lijfrentestorting blijft beperkt: oude goedkeuringen keren niet terug

De staatssecretaris van Financiën ziet geen aanleiding om de per 31 maart 2026 vervallen herstelregeling voor een te hoge lijfrentepremie of -inleg opnieuw in te voeren. Ook de oude regeling voor een foutieve overboeking naar een lijfrenterekening keert niet in haar oorspronkelijke vorm terug. Voor dat laatste probleem wordt echter nog wel onderzocht of een nieuwe, veel beperktere goedkeuring mogelijk is bij evidente vergissingen met rekeningnummers. Dat blijkt uit de antwoorden op Kamervragen van het lid Oosterhuis (D66) van 24 september 2026.
Nieuws
22 sep 2026

Standpunt gepubliceerd over overschrijding wettelijke termijn bij expiratie in 2025

De Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting heeft de vraag beantwoord wanneer de wettelijke termijn eindigt bij expiratie van een lijfrente in 2025.
Nieuws
15 sep 2026

Standpunt gepubliceerd over looptijd bancaire nabestaandenlijfrente voor kind dat bijna 30 jaar is

De Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting heeft vragen beantwoord over de looptijd van een bancaire nabestaandenlijfrente wanneer het tegoed door overlijden van de rekeninghouder toekomt aan een kind dat bijna dertig jaar oud is.
Nieuws
24 aug 2026

Standpunt gepubliceerd over de afkoopregeling lijfrenten bij langdurige arbeidsongeschiktheid

De Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting heeft vragen beantwoord over de werking van de afkoopregeling voor lijfrenten bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
Nieuws
12 aug 2026

Standpunt gepubliceerd over box 3 en terugstorting betaalde lijfrentepremies en/of -inleg na opzegging of ontbinding lijfrenteverzekeringen

De Kennisgroep inkomstenbelasting niet-winst heeft de vraag beantwoord op welke wijze het bedrag van de terugstorting van betaalde lijfrentepremies en/of   - inleg na opzegging of ontbinding van een lijfrenteproduct in aanmerking wordt genomen onder de Wet rechtsherstel box 3 en de box 3-wetgeving met ingang van 1 januari 2023. Tevens is het standpunt KG:202:2024:8, dat ziet op de geruisloze terugstorting van te veel betaalde premies voor een lijfrente in box 3, ingetrokken in verband met het vervallen van onderdeel 2.5 van het Verzamelbesluit lijfrenten en overige periodieke uitkeringen. Het nieuwe standpunt komt tot dezelfde uitkomst als het ingetrokken standpunt.
Nieuws
1 jul 2026

Lijfrente-uitkering blijft box 1: geen heretikettering tot spaarsaldo box 3

Hof ’s-Hertogenbosch heeft geoordeeld dat een uitkering uit een lijfrenteproduct belast blijft in box 1. De belastingplichtige maakte niet aannemelijk dat sprake was van een gewoon spaarsaldo dat tot box 3 behoorde.
Nieuws
21 apr 2026

Verzamelbesluit lijfrenten 2026: goedkeuringen herstel ‘foutieve overboeking’ en ‘te hoge inleg’ vervallen – én kennisgroepstandpunt ingetrokken

In de Staatscourant is een nieuw Verzamelbesluit lijfrenten en andere periodieke uitkeringen gepubliceerd: Besluit van 31 maart 2026, nr. 2026-48474 (Stcrt. 2026, 14092). Dit besluit vervangt het verzamelbesluit van 21 januari 2025 (nr. 2024-375909).
Getoond 1 tot 10 van 80. Er zijn meer pagina's.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1