MijnFintool

Nieuws

Kifid: boetevrij aflossen en boeterente

Een geldverstrekker staat toe dat jaarlijks 20% van de hoofdsom per leningdeel boetevrij afgelost kan worden. Dit geeft de consument een recht, niet de plicht tot boetevrije aflossing over te gaan. Een consument meent dat bij de berekening van de boeterente tevens rekening gehouden dient te worden met deze toekomstige aflossingen.

Kifid stelt dat aflossingen in toekomstige jaren nog zuiver hypothetisch zijn. Om die reden kan de Bank er niet toe gehouden worden de toekomstige boetevrije ruimte mee te nemen in haar berekening van de boeterente. Dat dit niet expliciet in de voorwaarden is opgenomen betekent niet dat de Bank de boete op deze manier zou moeten berekenen.

Lees hier de volledige uitspraak. (pdf, 4 pagina's)

 

Bron: Kifid

Modules & dossiers

Opvoerdatum

17 aug 2017

Laatst gewijzigd

17 aug 2017

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1