MijnFintool

Zoek in 9 artikelen en 11 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Geen dossiers gevonden

Kennisgroep (04-02-2026): lening van de BV aan in het buitenland wonend kind voor eigen woning – telt die “eigenwoningschuld” dan niet mee bij excessief lenen?

De Kennisgroep aanmerkelijk belang publiceerde op 4 februari 2026 het standpunt KG:003:2026:2 over een situatie die in de adviespraktijk regelmatig voorkomt: een DGA leent vanuit de eigen BV geld uit aan een in het buitenland wonend kind voor de aankoop van een woning in dat buitenland. De vraag is vervolgens of die schuld – voor de Wet excessief lenen bij eigen vennootschap – kan worden behandeld als een eigenwoningschuld, zodat deze (onder voorwaarden) buiten aanmerking blijft bij het bepalen van het “bovenmatige deel” (en dus het fictief regulier voordeel in box 2).

Excessief lenen en artikel 10a.23 Wet IB 2001

De Kennisgroep aanmerkelijk belang heeft de vraag beantwoord of eigenwoningschulden die op 31 december 2022 bestaan, blijven vallen onder de overgangsbepaling van artikel 10a.23 van de Wet inkomstenbelasting 2001 als de schuld na deze datum wordt gebruikt voor de verwerving van een nieuwe eigen woning.
Nieuws
5 apr 2024

Wet excessief lenen bij eigen vennootschap (standpunt kennisgroep)

Valt een schuld van een aandeelhouder aan een bank onder het schuldenbegrip van de Wet excessief lenen bij eigen vennootschap , als ten behoeve van deze bank een recht van hypotheek is gevestigd op onroerend goed van een vennootschap waarin de aandeelhouder een aanmerkelijk belang heeft.
Nieuws
21 feb 2024

Bouwstenen voor een beter en eenvoudiger belastingstelsel

Dit rapport heeft als doel inzicht te bieden in de stand van zaken op de belangrijkste thema's van het belastingstelsel wat betreft knelpunten, stappen die daarop zijn gezet, uitdagingen en oplossingsrichtingen. De eigenwoningregeling wordt beperkt doeltreffend en ondoelmatig genoemd.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1