De laatste cijfers van de langdurige werkloosheid van het eerste kwartaal wijzen er nog niet op dat deze daalt.
Het aantal werkenden neemt sinds maart vorig jaar toe. Vergeleken met een jaar geleden zijn er 87 duizend werkende vrouwen bijgekomen. Het aantal mannen met een baan nam aanvankelijk ook toe, maar het afgelopen half jaar vonden per saldo niet meer mannen werk.
Ook het aantal jongeren dat werkt is de afgelopen twaalf maanden onafgebroken gegroeid. Circa 40 procent van deze groei bestaat uit banen van 12 uur of meer per week. Ook het aantal werkloze jongeren is in dezelfde periode gedaald. De laatste drie maanden is de jeugdwerkloosheid vrijwel constant.
Download: "UWV: arbeidsmarkt mei 2015" (pdf, 20 pagina's
UWV: Vooral minder WW-uitkeringen voor mannen
UWV noteerde in mei opnieuw een daling van het aantal lopende WW-uitkeringen. De afname bedroeg 11 duizend (-2,5 procent), waardoor het aantal uitkeringen eind mei op 416 duizend uitkwam. Net als in voorgaande maanden komt de relatief sterkste daling voor rekening van jongeren tot 25 jaar (-8,3 procent). Het aantal uitkeringen aan 50-plussers bleef in mei vrijwel gelijk aan dat van april. In alle provincies daalde het aantal uitkeringen, het sterkst in Friesland. Vooral vanuit de bouwnijverheid en de uitzendbedrijven nam het aantal uitkeringen af in mei.
Hoewel het aantal lopende WW-uitkeringen aan vrouwen daalde in mei ligt het niveau nog iets boven dat van een jaar geleden (+0,8 procent). Bij de mannen is wel sprake van een duidelijk dalende trend met een forse afname in mei (-3,6 procent) en ten opzichte van vorig jaar (-9,1 procent). WW-gerechtigden afkomstig uit sectoren en beroepen waar mannen de overhand hebben zoals de bouwnijverheid en de technische- en industrieberoepen komen relatief vaak aan het werk, zo blijkt uit de cijfers van UWV.
Twee derde van de bevolking heeft betaald werk
In mei hadden 8,3 miljoen mensen een betaalde baan. Dat is 65,4 procent van de bevolking. In Nederland wonen 12,7 miljoen mensen tussen de 15 en 75 jaar.
Afgelopen maand waren in totaal 617 duizend mensen werkloos: zij waren beschikbaar voor en op zoek naar een baan, maar vonden er geen. De overige 3,8 miljoen mensen tussen de 15 en 75 jaar vallen onder de niet-beroepsbevolking: deze groep had geen baan, maar was daar ook niet voor beschikbaar of naar op zoek.
Bron: CBS / UWV
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99