MijnFintool

Nieuws

Onderzoek SEO naar provisiestelsel

Het besluit van minister De Jager over het provisieverbod, stoelt deels op onderzoek dat SEO Economisch Onderzoek heeft gedaan naar het provisiebeleid.


De belangrijkste conclusies uit het onderzoek:

  • Marktpartijen houden zich over het algemeen aan de regels voor kosten- en dienstentransparantie, al gaat dit niet altijd van harte. Consumenten hebben nog moeite met het besef dat advies niet gratis is.
  • De toegenomen transparantie heeft nog nauwelijks geleid tot mondiger en kritischer consumenten.
  • Hoewel de belangrijkste perverse beloningsprikkel, de omzetgerelateerde bonus, is verdwenen, lijkt het erop alsof er andere beloningsprikkels voor in de plaats zijn gekomen met een vergelijkbare ongewenste werking. Dit is echter lastig te bewijzen en gebeurt volgens marktpartijen slechts op kleine schaal.
  • De kwaliteit van de advisering is met de nieuwe regelgeving niet zichtbaarder geworden dan voorheen. Volgens marktpartijen lijkt de advisering en de passendheid van verkochte producten wel verbeterd. Dat kan echter ook te maken hebben met het internet en de recessie, waardoor marktpartijen geneigd zijn een stapje harder te lopen voor hun klanten.
  • Door de grote eenvormigheid waarmee adviseurs hun werk doen en daarvoor beloond worden, wordt het aanbod niet verbreed. De kans bestaat zelfs dat het aanbod versmalt, waardoor de keuzevrijheid voor consumenten wordt beperkt in plaats van vergroot.

Het volledige onderzoek vindt u op de website van SEO.

Bron: SEO, 07-10-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 okt 2010

Laatst gewijzigd

13 okt 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1