MijnFintool

Nieuws

Consumentenbond daagt MultiSafe

Zoals aangekondigd, heeft de Consumentenbond MultiSafe gedagvaard vanwege “oneerlijke handelspraktijken” bij de invoering van het vergoedingssysteem voor zijn dienstverlening.


MultiSafe stapte vorig jaar als eerste tussenpersoon over naar een nieuw model waarbij de klant een vaste vergoeding betaalt. De Consumentenbond verwijt MultiSafe het serviceabonnement van 12,50 euro per maand eenzijdig aan zijn klanten te hebben opgelegd, terwijl er sprake is van een tweezijdige rechtsverhouding.

De Consumentenbond zegt ruim 200 klachten te hebben ontvangen van leden die vinden dat zij het nieuwe systeem krijgen opgedrongen. De bond schat dat 100.000 klanten met de kwestie te maken (kunnen) krijgen.

MultiSafe zegt dat 5.000 klanten de heffing hebben geaccepteerd en dat 1.500 klanten naar een andere adviseur zijn overgestapt. Volgens directeur Mackaaij zijn de provisiestromen die overblijven sinds onder meer de invoering van de nieuwe wetgeving over geldstromen tussen verzekeraars en tussenpersonen onvoldoende om een gezond bedrijf te voeren.

De Consumentenbond vindt dat de lagere provisies “tot het ondernemersrisico” van tussenpersonen behoren. De Consumentenbond is geen tegenstander van een serviceabonnement voor nieuwe klanten, wel voor het eenzijdig opleggen aan bestaande klanten.

De uitspraak wordt pas volgend jaar verwacht.

Bron: FD, 19-05-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 mei 2010

Laatst gewijzigd

19 mei 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1