MijnFintool

Home KEW Nieuws Keyword Getoond 1 tot 3 van 3
Zoek in 87 artikelen en 53 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Geen dossiers gevonden
Nieuws
20 mrt 2017

Publicatie besluit verval tijdklemmen

Dit besluit regelt de inwerkingtreding van de artikelen IA, IIA en IIIBIS van Overige fiscale maatregelen 2017. De in die artikelen opgenomen wijzigingen hebben betrekking op het vervallen van de zogenoemde tijdklemmen – de voorwaarde dat minimaal 15 of 20 jaar premies of betalingen moeten zijn voldaan om in aanmerking te kunnen komen voor een vrijstelling – voor de kapitaalverzekering eigen woning, de spaarrekening eigen woning en het beleggingsrecht eigen woning.

'Terugwenteling'-besluit voorkomt nadelige gevolgen vertraagde incasso's lijfrenten en arbeidsongeschiktheidsverzekeringen

In december 2013 zijn diverse automatische incassso's niet gelukt voor lijfrenten en arbeidsongeschiktheidsverzekeringen. Deze incasso's vonden dan in de regel in januari 2014 plaats. Voor de aftrekposten en box 3 kan dit nadelige gevolgen hebben. De Minister van Financiën heeft daarom een besluit uitgebracht met enkele goedkeuringen om ongewenste fiscale gevolgen te voorkomen voor te late betalingen van lijfrentepremies als gevolg van de invoering van de SEPA.

Aandachtspunt overgangregeling omzetting aflosvrije hypotheken

In de 'vraag en antwoorden' van de Kennisgroep verzekeringsproducten, is naast het verhogen ook het verlengen van een KEW, SEW of BEW onder voorwaarden toegestaan. Toch is er een aandachtspunt, waar de adviseur goed op moet letten bij mutatieverzoeken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1