MijnFintool

Zoek in 421 artikelen en 284 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Geen dossiers gevonden

Rekenmodel: SEW of annuïteiten

Alleen voor abonnees
Een lezer vroeg of we een rekenmodel konden maken voor de volgende adviesvraag: Voor 1 april 2013 kan ik nog een SEW advies geven, maar vaak heb ik de hoge vrijstelling nodig die pas na 20 jaar bereikt wordt. In veel gevallen is er sprake van een hypotheekrente aftrek sinds 1 januari 2001, welke dan per 1 januari 2031 vervalt. Indien nu een SEW van 20 jaar geadviseerd wordt, is er vanaf 1 januari 2031 in deze gevallen geen rente aftrek. Adviseer ik een relatie nu een annuïteitenhypotheek of een SEW, waarbij de laatste paar jaar geen rente aftrek meer genoten wordt. Is hier een rekenmodel voor?

Besluit 'Gevolgen verstreken periode 30 jaarstermijn' gepubliceerd

Besluit vervallen - zie 'Intrekking diverse besluiten' artikel
Dit besluit bevat een goedkeuring waardoor de eerder genoten periode van renteaftrek niet in mindering komt op de periode waarin de eigenwoningschuld moet worden afgelost. Daarnaast worden twee voorbeelden gegeven.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1