MijnFintool

Home fondsrendement fondsrendement Getoond 1 tot 10 van 21
Zoek in 21 artikelen en 15 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Nieuws
24 apr 2024

Kamervragen over P-scenariosets

Minister Schouten gaf antwoord op vragen (31) over de P-scenariosets en hun impact op pensioencommunicatie en beleggingsbeleid.
Nieuws
29 aug 2022

Consultatie AFM aanvulling leidraad

De AFM biedt een aanvulling op de bestaande Leidraad advies- en vermogensbeheerdienstverlening ter consultatie aan. Uit een eerder AFM-onderzoek is gebleken dat aanzienlijke verschillen bestaan tussen verwachte rendementen die beleggingsondernemingen hanteren.
Nieuws
1 jul 2022

Verwachte rendementen niet eenduidig

De verwachte rendementen die beleggingsondernemingen voorhouden aan hun klanten verschillen nogal. Het verwachte brutorendement liep uiteen van 2,7% tot 7% op jaarbasis, terwijl het om beleggers met vergelijkbaar ‘neutrale portefeuille’ gaat. Uit onderzoek van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) onder 18 beleggingsondernemingen blijkt dat ze verschillende methoden en aannames hanteren. De AFM vermoedt dat een deel van de verwachtingen niet realistisch is.

Hypotheekbeleggingen van pensioenfondsen

In een Netspar paper wordt ingegaan op de effecten van het Financieel Toetsingskader (FTK) op de hypotheekbeleggingen van pensioenfondsen.
Nieuws
26 jun 2020

Alleen rendement volstaat niet bij herstelplan

Uit de 150 door DNB beoordeelde herstelplannen blijkt dat het herstel van vrijwel alle fondsen uit verwachte beleggingsrendementen komt. In een herstelplan is het toegestaan om uit te gaan van, bijvoorbeeld, maximaal 5,6 procent rendement op aandelen. De meeste pensioenfondsen gaan in hun herstelplannen uit van het rendement waarmee maximaal gerekend mag worden. Een hogere premie wordt niet gebruikt als middel om te herstellen. Bij de meeste fondsen draagt de premie zelfs negatief bij aan het herstel. Dat komt doordat veel fondsen de premie dempen. Hiermee worden ongewenste premieschommelingen vermeden, maar het resulteert ook in een te lage premie ten opzichte van wat voor de pensioentoezegging nodig is.
Kennis
28 feb 2018

Rekenmodel: 72 regel

Alleen voor abonnees
Bereken het benodigde rendement of aantal jaar voor verdubbeling inleg.
Nieuws
19 sep 2017

Kamervragen fonds gemene rekening

Staatssecretaris Wiebes heeft uitgebreid gereageerd op Kamervragen over het open fonds voor gemene rekening.
Nieuws
27 jun 2017

Nederlanders durven nauwelijks te beleggen

Ondanks de historisch lage spaarrente durft het leeuwendeel van Nederlandse huishoudens niet te beleggen. Slechts 23% van ruim 2.000 ondervraagde huishoudens blijkt te beleggen in aandelen en/of obligaties. Angst voor de risico’s en twijfels over de adviseurs zijn de meest gehoorde redenen om af te zien van beleggen en te kiezen voor de klassieke spaarrekening.
Getoond 1 tot 10 van 21. Er zijn meer pagina's.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1