MijnFintool

Home DGA Nieuws BV Getoond 1 tot 5 van 5
Zoek in 87 artikelen en 57 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Nieuws
1 jun 2021

Wet excessief lenen bij eigen vennootschap

Staatssecretaris Vijlbrief stuurde de Tweede Kamer de nota naar aanleiding van het nader verslag en een nota van wijziging inzake het wetsvoorstel Wet excessief lenen bij eigen vennootschap.
Nieuws
28 jan 2020

Kamervragen box 2 als klusbox

Minister Hoekstra gaf antwoorden op vragen over box 2 als klusbox, het bouwstenenonderzoek en het spaaroverschot van Nederlandse bedrijven.

Pas op met lenen bij de B.V.

Vanwege een onzakelijke lening bij zijn B.V. werd een DGA van een stamrecht B.V. een naheffingsaanslag van maar liefst 72% opgelegd. De belastinginspecteur stelde dat de leningsovereenkomst onzakelijk was, in het bijzonder vanwege het feit dat geen reële zekerheden zijn bedongen.
Nieuws
18 okt 2013

Rekening-courant bij eigen BV? Let op saldo in verband met rentevergoeding.

Een rekening-courant is een aparte rekening van de bv. Op een rekening-courant boekt de BV bedragen die over en weer gaan tussen de DGA en de BV. De rekening-courant verschilt van een lening. Via een rekening-courant worden kleine bedragen over en weer geboekt. Bedragen die op deze rekening worden geboekt, worden doorlopend met elkaar verrekend.
Nieuws
6 feb 2009

Terug uit de BV

De rechtsvorm BV is aantrekkelijk bij hoge winsten. Het vennootschapsbelastingtarief bedraagt in 2009 en 2010 20% voor winsten tot € 200.000 en 25,5% voor het meerdere. Het toptarief in de IB voor ondernemers bedraagt vanwege de MKB-winstvrijstelling van 10,5% effectief 46,54%. Zo bekeken lijkt de BV al heel snel aantrekkelijk. Vergeet echter niet dat de directeur-grootaandeelhouder verplicht is zichzelf een zakelijk salaris toe te kennen dat belast is tegen het gewone tarief van de IB. Daarvoor geldt de MKB-winstvrijstelling niet en ook niet de zelfstandigenaftrek. Vergeet ook niet dat als de BV dividend uitkeert, dit belast is tegen 25% heffing (box 2). Grosso modo geldt dat een BV fiscaal aantrekkelijk zou kunnen bij een winst vanaf € 120.000. Hierbij spelen ook de hogere accountantskosten een rol.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1