Een hypotheekadviseur heeft een hypotheekconstructie geadviseerd, waarbij belegd werd met geleend geld. Kifid oordeelt dat de bank niet aan de hypothecaire constructie had mogen meewerken en Consumenten voor de risico’s had moeten waarschuwen. De geldverstrekker heeft haar zorgplicht geschonden door onvoldoende rekening te houden met het onvermogen van Consumenten om tegenvallers op te vangen. Er is sprake van overkreditering. Wel hebben Consumenten eigen schuld. De vordering wordt deels toegewezen.
De curatoren van DSB Bank en zes belangenclubs hebben een akkoord bereikt over de afhandeling van het omstreden aandelenleaseproduct Hollands Welvaren Select (HWS). In grote lijnen komt het akkoord er op neer dat bij 2.550 klanten de restschuld op leningen die zij sloten om aandelen te kopen, wordt kwijtgescholden.
Mede naar aanleiding van de Legio-Lease-affaire is het beleggen met geleend geld in een kwaad daglicht komen te staan. Het laat zich ook moeilijk rijmen met de zorgplicht van de adviseur.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.