Hieronder een chronologisch overzicht:
De (eerste) vraag die derhalve moet worden beantwoord, is of tussen partijen een overeenkomst tot stand is gekomen. Een overeenkomst komt tot stand door aanbod en aanvaarding. De e-mail-correspondentie tussen partijen (zie 2.3 - 2.6) duidt erop dat partijen op of omstreeks 26 maart 2019 overeenstemming hadden over (i) de verkoop van het appartement (het object van de koop) voor een prijs van € 520.566,-, (ii) de notaris die de koopakte en de leveringsakte zou passeren en (iii) dat levering van het appartement zou plaatsvinden zes weken na ondertekening van de koopakte.
Gelet op het voorgaande wordt voorshands geoordeeld dat over de essentialia van de koop (object en prijs) tussen partijen overeenstemming was bereikt en dat een koopovereenkomst tot stand is gekomen. Bij de koopovereenkomst golden de ontbindende voorwaarden van een bouwkundige keuring en het verkrijgen van financiering, zoals opgenomen door [eiser sub 1] in zijn e-mail van 4 februari 2019. Het betoog van verkoper dat er andere essentialia waren waar partijen nog geen overeenstemming over hadden, waarbij verkoper, naar de voorzieningenrechter begrijpt, in het bijzonder doelt op de datum van ondertekening van de koopovereenkomst, slaagt niet.
De voorzieningenrechter veroordeelt verkoper de met aspirant-koper gesloten koopovereenkomst na te komen. [Fintool: Daarmee komt de koopovereenkomst met '3e partij' te vervallen.]
Bron: Rechtspraak.nl
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99