MijnFintool

Nieuws

Kamervragen over 'de groei van het aantal mensen met problematische schulden'

Antwoorden van staatssecretaris Klijnsma aan de Tweede Kamer op de Kamervragen over 'de groei van het aantal mensen met problematische schulden'.

Download: "Kamervragen" (pdf, 4 pagina's)

Vraag 2
Hoe verklaart u dat het overgrote deel van de circa 1,7 miljoen huishoudens met problematische schulden niet wordt bereikt door de hulpverlening? Wat gaat u hieraan doen?

Antwoord 2
Volgens het onderzoek 'Huishoudens in de rode cijfers' (pdf, 114 pagina's, publicatie 5 november 2015) dat in opdracht van mij is uitgevoerd zien mensen schuldhulpverlening vaak als laatste redmiddel voor de allerergste gevallen (waartoe de meesten zichzelf niet rekenen). Ook is er sprake van schaamte. Mensen melden zich daardoor niet snel, terwijl zij gemakkelijker geholpen kunnen worden als het water hen nog niet aan de lippen staat. Daarom is het van groot belang dat gemeenten toegankelijke en laagdrempelige schuldhulpverlening bieden.

Briefadres

Het hebben van een briefadres is nodig om rekeningen, aanmaningen en officiële correspondentie te kunnen ontvangen. Als dat niet mogelijk is kan dat tot gevolg hebben dat schulden oplopen. Gemeenten hebben de verantwoordelijkheid om kwetsbare groepen zonder woonadres in te schrijven op een briefadres. Dat geldt ook voor mensen met schulden.

Bron: Rijksoverheid

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 sep 2017

Laatst gewijzigd

12 sep 2017

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1