Lees hier de volledige uitspraak.
Belanghebbende is in het onderhavige jaar 2011 werkzaam als concerncontroller bij [G] . In 2011 heeft belanghebbende € 9.603,75 betaald aan hypotheekrente ter zake van de eigen woning. Op 23 maart 2012 heeft belanghebbende voor zichzelf (digitaal) aangifte IB/PVV 2011 gedaan. Daarbij is een eigenwoningschuld aangegeven van € 390.000 en is een (onjuist) bedrag aan hypotheekrente in aftrek gebracht van € 96.038.
Komma
"Belanghebbende heeft verklaard dat sprake is van een typefout omdat de komma verkeerd zou zijn gezet. Het Hof acht deze verklaring niet geloofwaardig. Ten eerste omdat het aangifteprogramma van de Belastingdienst het gebruik van komma’s niet toestaat. En ten tweede omdat een kommafout tot de vermelding van het bedrag ‘€ 96037,5’ zou hebben geleid en niet tot het door het belanghebbende aangegeven bedrag van € 96.038."
"Motivering boete
Naast de correctie op de aangifte zal er een vergrijpboete worden opgelegd op grond van artikel 67d AWR en § 25 en § 26 BBBB. De boete bedraagt 50%.
De grondslag van de boete is het belastingbedrag dat is toe te rekenen aan de correcties waaraan de kwalificatie ‘opzet’ kan worden verbonden.
Op basis van de aard en de omvang van bovenstaande correcties heeft u beide bewust het risico genomen dat er een onjuiste aangiften inkomstenbelasting zijn gedaan. Hierdoor zou te weinig belasting worden voldaan. Uit de beschrijving van de correcties blijkt een handelwijze die naar mijn mening er op gericht is om te weinig belasting te betalen c.q. ten onrechte belasting terug te ontvangen. Daarom is sprake van (voorwaardelijke) opzet."
De opgelegde vergrijpboete bedraagt € 10.852.
Bron: Rechtspraak.nl
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99