MijnFintool

Nieuws

Oudere kan waarde huis niet benutten

Oudere huizenbezitters hebben vrijwel geen mogelijkheden de overwaarde in hun koopwoning te verzilveren, terwijl zij dat geld steeds vaker nodig hebben om zorg van te betalen en hun dalende pensioen aan te vullen. Het aantal aanbieders van 'opeethypotheken' is de laatste jaren drastisch gedaald.

Volgens het CBS hebben rond de 300.000 Nederlandse huishoudens een laag inkomen, maar een groot vermogen.

Tien jaar geleden waren er voor huizenbezitters volop mogelijkheden de overwaarde te verzilveren. Als gevolg van de kredietcrisis en een beperking van de hypotheekrenteaftrek zijn die de laatste jaren opgedroogd. Tegelijkertijd krimpen de pensioenen en stijgen de zorgkosten.

De rijksoverheid heeft de Taskforce Verzilveren opgericht. Deze groep deskundigen en belanghebbenden moet de financiële wensen van gepensioneerden in kaart brengen en nieuwe manieren bedenken waarop zij hun overwaarde kunnen vrijspelen.
 

Bron: VK

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 okt 2012

Laatst gewijzigd

05 okt 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1