MijnFintool

Nieuws

AFM-boete voor Friesland Bank voor advies ORV

De AFM heeft een bestuurlijke boete van 250.000 euro opgelegd aan Friesland Bank omdat de bank onvoldoende informatie heeft ingewonnen bij het adviseren over overlijdensrisicoverzekeringen. De verzekeringen werden afgesloten bij het aangaan van een hypotheek om dekking te bieden tegen inkomstenterugval bij overlijden van de partner.

 

Het onderzoek van de AFM speelt in de periode september 2009  - april 2010, dus voordat de bank werd overgenomen door de Rabobank. Friesland Bank heeft in alle onderzochte dossiers onvoldoende informatie ingewonnen over de financiële positie en de doelstellingen van consumenten. In drie dossiers is er onvoldoende informatie ingewonnen over de risicobereidheid van consumenten. Friesland Bank heeft daardoor haar advies niet mede op deze informatie kunnen baseren.

 

Bron: AFM, 30-05-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 mei 2012

Laatst gewijzigd

27 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1