MijnFintool

Nieuws

AFM verscherpt toezicht

De AFM gaat dit jaar in het gedragstoezicht extra aandacht besteden aan acht specifieke thema’s. Daarbij verhoogt de AFM de lat voor alle sectoren die onder het toezicht vallen. “Het is aan alle marktpartijen in de financiële wereld om het beter te gaan doen, in het belang van eerlijke en efficiënte kapitaalmarkten en van een zorgvuldige behandeling van de consument”, aldus AFM-bestuursvoorzitter Hans Hoogervorst in het voorwoord van de begroting over 2010.


De AFM heeft gekozen voor acht thema’s die prioriteit krijgen in het toezicht. Drie speerpunten betreffen het toezicht op de financiële dienstverlening: productaanbieders moeten de klant centraal stellen, de kwaliteit van financiële dienstverlening dient beter te worden en de hoogte en risico’s van pensioenen transparanter.

Verder krijgt de aanpak van zware schendingen van de integriteit prioriteit. In het toezicht op kapitaalmarkten heeft de AFM specifiek gekozen voor de ontwikkeling van het toezicht op internationale handelsplatformen, de verhoging van de kwaliteit van financiële informatie (onder meer jaarverslagen en prospectussen) en de verbetering van de zichtbaarheid van de aanpak van marktmisbruik. Tot slot focust de AFM op de kwaliteit van Europees toezicht.

De totale kosten voor 2010 van de AFM bedragen 78 miljoen euro. Dit is nagenoeg gelijk aan de begroting van 2009, waarin de totale kosten werden geraamd op 77,6 miljoen euro.

Bron: AFM, 23-02-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 feb 2010

Laatst gewijzigd

23 feb 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1