MijnFintool

Nieuws

DNB wilde al eerder ingrijpen bij DSB

De Nederlandsche Bank (DNB) stond op het punt om in te grijpen bij DSB Bank vlak voor Pieter Lakeman op 1 oktober zijn oproep deed. Dat blijkt uit een reconstructie van NRC Handelsblad.


DSB Bank stond al onder verscherpt toezicht van de centrale bank en al maandenlang waren er enkele dagen per week medewerkers van de centrale bank aanwezig in Wognum. DNB had ernstige twijfels bij onder meer de interne controles en had grote problemen met de positie van Scheringa: hij was niet alleen topman van de bank, maar ook volledig eigenaar van DSB Beheer, dat weer 100 procent eigenaar was van DSB Bank.

DNB vreesde dat DSB Beheer niet meer aan zijn betalingsverplichtingen kon voldoen van de lening van meer dan 75 miljoen euro die het bij DSB Bank had uitstaan. Urgenter was een lening van 15 miljoen euro van ABN Amro en Van Lanschot die DSB Beheer op 1 november moest aflossen, maar waar geen geld voor was. De centrale bank stelde eind september dat DSB per 1 november een oplossing gevonden moest hebben, anders zou er worden ingegrepen.

DNB wilde dat Scheringa zou opstappen en oud-ABN Amro-bankier Joost Kuiper moest als interim-topman de bank verkopen. Ook zonder de run op het spaargeld zou de bank in de huidige vorm niet lang meer hebben bestaan, maar een faillissement zou waarschijnlijk zijn voorkomen.

DSB Bank was zelf ook bezig het bedrijf te hervormen. Het had oud-bankier Joop Krant ingehuurd om kopers te zoeken die een belang wilden nemen. Met een nieuwe aandeelhouder, een ander verdienmodel en een flinke sanering van het aantal arbeidsplaatsen, had DSB Bank in 2010 weer winstgevend moeten zijn.

Bron: NRC Handelsblad, 24-10-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 okt 2009

Laatst gewijzigd

26 okt 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1