MijnFintool

Zoek in 220 artikelen en 108 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Wijziging van de Vrijstellingsregeling Wft

De Vrijstellingsregeling Wft is op een aantal punten aangepast omdat in de praktijk onduidelijkheid bestond over de vraag of het verlenen van uitstel van betaling van een bestaande schuld onder de reikwijdte van de Wet op het financieel toezicht (Wft) valt en daarmee vergunningplichtig is. In de Vrijstellingsregeling is daarom opgenomen dat het kosteloos verlenen van uitstel van betaling is vrijgesteld van de Wft.

CBS niet correct met leencijfers

Het CBS meldde gisteren dat consument steeds meer lenen en daarbij voor dure leenvarianten kiezen. Nederlanders staan meer rood op de betaalrekening en doen vaker aankopen op krediet met de creditcard. Volgens de Volkskrant trekt het CBS de verkeerde conclusie.

Studenten geen idee van studieschuld

Ongeveer zes op de tien studenten hebben geen idee hoe hoog hun studieschuld op dit moment is. Dat blijkt uit onderzoek van studentenorganisatie ISO.

Geldproblemen grootst bij mensen die niet sparen

Bij de dag leven, niet willen sparen en moeilijk verleidingen kunnen weerstaan vergroten de kans op financiële problemen. Dat blijkt uit onderzoek van Nibud naar de factoren die van invloed zijn bij het ontstaan van financiële problemen.

Mbo-student heeft 1300 euro schuld

Eén op de zes mbo-studenten leent op dit moment geld. Het Nibud heeft berekend dat zij gemiddeld 1.265 euro schuld hebben, maar dat ze ook veel geld laten liggen. Bijna twee derde van de mbo-studenten krijgt geen zorgtoeslag en maakt nauwelijks gebruik van de belastingteruggaaf.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1