MijnFintool

Home pensioenknip pensioen Getoond 1 tot 5 van 5
Zoek in 21 artikelen en 8 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Nieuws
8 aug 2016

Invulling voorwaarden herkansing variabele pensioenuitkering

Staatssecretaris Klijnsma heeft aan de Tweede Kamer een brief gestuurd over de invulling van de voorwaarden waaronder de herkansing voor de variabele pensioenuitkering zal plaatsvinden.
Nieuws
30 jun 2015

Extra informatie over renterisico

Er is aanleiding de informatievoorziening over het effect van een sterk fluctuerende rente op het aan te kopen pensioen verder aan te scherpen. Het extreme monetaire beleid van de Europese Centrale Bank heeft immers laten zien dat de rente ook tot nooit eerder vertoonde niveaus kan dalen. Dat heeft een negatief effect voor deelnemers aan een beschikbare premieregeling of kapitaalovereenkomst die in zo’n periode van lage rente een pensioenuitkering moeten aankopen.
Nieuws
30 aug 2012

AFM onderzoekt communicatie pensioenkortingen

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft de communicatie van pensioenfondsen over (voorgenomen) kortingsmaatregelen onderzocht. Acht pensioenfondsen die in 2012 gaan korten, hebben hun deelnemers en gepensioneerden op tijd en op een begrijpelijke manier geïnformeerd. Van vier fondsen vindt de AFM de toegestuurde informatie onvoldoende duidelijk.
Nieuws
31 aug 2011

Pensioengat lokt dubieuze aanbieders

In hun poging aanvullende verzekeringsproducten aan de man te brengen doen makelaars zich voor als medewerkers van pensioenfondsen, of zeggen te bellen namens deze fondsen. De Pensioenfederatie waarschuwt in het Financieele Dagblad voor deze praktijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1