MijnFintool

Zoek in 14 artikelen en 16 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Nieuws
15 jul 2024

Standpunt gepubliceerd over revisierenteregeling

De Kennisgroep verzekeringsproducten en assurantiebelasting en de Kennisgroep formeel recht hebben vragen beantwoord over de toepassing van de revisierenteregeling van artikel 30i AWR bij afkoop van een lijfrente die is ontstaan uit de omzetting van een oudedagsverplichting.
Nieuws
28 jun 2019

Hoofdlijnenbrief mogelijk maken van opname bedrag ineens op pensioeningangsdatum

Het kabinet wil mensen meer flexibiliteit bieden bij het opnemen van hun pensioen. Daarom kunnen mensen straks maximaal tien procent van de waarde van het door hen opgebouwde pensioen opnemen op het moment dat zij met pensioen gaan.
Nieuws
18 mrt 2015

Op pensioendatum deel pensioenvermogen ineens

De Pensioenfederatie wil dat er meer mogelijkheden komen voor maatwerk. Op dit moment genieten we ons pensioen volledig in de vorm van een levenslange uitkering. Wij zien de behoefte van veel Nederlanders om op het moment van pensionering te kunnen besluiten om een deel van hun pensioenvermogen voor andere doeleinden dan de oude dag te gebruiken.
Nieuws
27 mrt 2014

Afkoop klein pensioen en partnertoeslag

In het tv-programma Kassa en in Plus Magazine is aandacht besteed aan de afkoop van een klein pensioen en de gevolgen daarvan voor de partnertoeslag. Bij de Sociale Verzekeringsbank zijn hier veel vragen over binnengekomen.
Nieuws
16 jan 2014

Collectieve pensioenregeling voor zzp-ers 1 januari 2015 van start

De grootste belangenorganisaties van zelfstandigen gaan vorm geven aan een collectieve pensioenregeling voor zelfstandigen. Belangrijk kenmerk van deze pensioenregeling is vrijwilligheid. Deelnemers kunnen zelf bepalen hoeveel ze periodiek inleggen. Dit mag ook flexibel, gezien de wisselende inkomsten van zzp-ers. Dit melden staatssecretaris Klijnsma (SZW) en staatssecretaris Weekers (Fin) aan de Tweede Kamer in een brief.
Nieuws
25 okt 2013

Relaties met binnenkort expirerende gouden handdruk polissen in 2013?

Helpdeskvraag (fictieve casus)
In mijn klantenkring heb ik een paar relaties waarvan dit jaar een 'gouden handdrukpolis' expireert, daarnaast zijn er een paar relaties met een reeds ingegane lijfrente uit een goudenhanddrukpolis. In het Belastingplan 2014 is er sprake van het laten vervallen van de eis dat alle op 1 januari 2014 bestaande, onder de stamrechtvrijstelling vallende, stamrechten in periodieke termijnen moeten worden uitgekeerd. Nu de kans groot is dat het Belastingplan 2014 door de Eerste en Tweede Kamer komt, heb ik een selectie gemaakt van 'gouden handdrukpolissen'. Wat te doen met deze polissen?

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1