MijnFintool

Zoek in 33 artikelen en 20 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

ACM gaat werking grondmarkt voor woningbouw nader onderzoeken

De werking van de grondmarkt heeft gevolgen voor de markt voor woningbouw. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de grondmarkt. Bij een eerste verkenning in opdracht van de ACM blijkt dat de grondmarkt veel onvolkomenheden kent die van invloed zijn op de werking van de woningbouwmarkt.

Onderzoeksrapport grondprijzen

Het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) heeft een onderzoeksrapport gepubliceerd over grondprijzen. Het Kadaster heeft een onderzoeksrapport uitgebracht: "Ontwikkeling volumes en prijzen in de periode 1993 tot en met 2013."

Grondposities gemeenten nog onder druk

Gemeenten in Nederland hebben over 2012 € 1,1 miljard aan aanvullende verliezen of winstvermindering moeten nemen op grondposities. In totaal is er in de periode 2010 – 2012 door gemeenten op deze posities € 3,3 miljard aan verlies en minder winst genomen. Een analyse van mogelijke toekomstscenario’s laat zien dat op grondposities ook voor de komende jaren nieuwe verliezen te verwachten zijn van € 0,7 tot 2,7 miljard.

Is de bodem in zicht voor de grondwaarde woningbouw?

De waardedaling van woningbouwgrond zal gemiddeld genomen afvlakken in 2014 en regionaal lopen de verschillen steeds verder uiteen, zo blijkt uit het onderzoeksrapport Outlook Grondexploitaties 2014 van adviesbureau Metrum (zie download). Waar tot dit jaar sprake was van een algeheel dalende trend in grondwaarden, worden de regionale verschillen na dit jaar groter. De Metrum Residex: graadmeter voor grondwaarde woningbouw geeft ieder kwartaal een landelijk gemiddelde voor de grondwaarde woningbouw. Prognoses voor de ontwikkeling van VON-prijzen en bouwkosten resulteren in een gemiddelde daling van de Metrum Residex met circa 8,0% in 2014.
Nieuws
30 okt 2012

Gemeenten treffen maatregelen om verliezen op grondbeleid op te vangen

Deloitte heeft een (derde) rapportage opgesteld in opdracht van de ministeries LenM en BZK en de VNG. Uit dit rapport blijkt dat gemeenten van het totale geraamde verlies in 2011 voor 2 miljard euro aan directe en indirecte verliezen hebben genomen. Dat is een flinke toename ten opzichte van de 900 miljoen euro over 2010.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1