MijnFintool

Nieuws

Fortis betrekt Staat bij leaseclaim

De Utrechtse rechtbank heeft goedgekeurd dat Fortis de Staat betrekt in de rechtzaak over de aandelenlease-affaire. Fortis voelt zich misleid door minister Zalm van Financiƫn.

De reden om de Staat te betrekken bij de zaak is dat minister Zalm van Financiën eerder heeft verklaard dat de Wet Consumenten Krediet (WCK) niet van toepassing is voor leningen voor aandelenlease. Verschillende rechters hebben inmiddels echter geoordeeld dat dit wel het geval is. Fortis blijft van mening dat de WCK niet van toepassing is. Maar Fortis wil zich indekken voor het geval de rechter uiteindelijk oordeelt dat alle contracten onrechtmatig zijn om deze reden.

 

De gedupeerde beleggers verwijten de bankverzekeraar overigens meer dan alleen onrechtmatigheid vanwege de WCK. De producten van Fortis dochter Groeivermogen met namen als Beursversneller, Koerswinststapelaar en Millenniumversneller zijn volgens een advocaat 'ondeugdelijk'. 'Fortis deed alsof beleggers weinig risico liepen vanwege een verzekering tegen koersdalingen. Maar de kosten hiervan liepen soms op tot 30%. Men moest enorme rendementen halen om uit de kosten te komen. Dat is dan ook weinig gebeurd', zegt de advocaat in het Financieele Dagblad.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 08-11-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 nov 2005

Laatst gewijzigd

08 nov 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1