MijnFintool

Nieuws

Internetconsultatie: Stimuleringsregeling Flex- en Transformatiewoningen

Hoger budget, hogere bedragen per situatie, ook voor woningsplitsing.

Woningzoekenden zoals starters, mensen in een echtscheiding, dakloze mensen, regulier woningzoekenden, statushouder en ontheemden. Een deel van de vergunninghouders verblijft nu te lang in de opvang, doordat zij niet gehuisvest kunnen worden. Deze gewijzigde SFT moet een stimulans bieden voor het realiseren van meer flex- en transformatiewoningen, door beter aan te sluiten op de behoeften van gemeenten

Verwachte effecten van de regeling voor de doelgroepen

Het voorstel is om de meerjarige Stimuleringsregeling Flex- en Transformatiewoningen 2023 (SFT) aan te passen en als SFT+ te verlengen met een jaar tot en met 2027. Met enige aanpassing aan de SFT kan deze nog beter aansluiten op de behoefte van gemeenten om te voorzien in de huisvesting van alle woningzoekenden die in aanmerking komen voor een sociale huurwoning, waaronder kwetsbare doelgroepen.

Wat veranderd er?

De SFT wordt op de volgende punten aangepast:

  • Verhoging van het budget naar € 178,5 miljoen 
    om de verlenging van de regeling met een jaar t/m 2027 te kunnen bewerkstelligen en ook kosten voor sociaal beheer en uitvoeringskosten te kunnen dekken. 
  • Verhoging van de bijdrage van € 14.000 naar € 20.000 per woonruimte waarvan € 6.000 voor sociaal beheer vrij besteedbaar.
  • Uitkering voor sociaal beheer ook voor eerdere afgegeven beschikkingen op grond van de meerjarige Stimuleringsregeling Flex- en Transformatiewoningen 2023 (Staatscourant 2023, 26863) en waarvan de start van de  bouwwerkzaamheden plaatsvindt na 5 januari 2026. 
  • Verlenging looptijd van de regeling tot eind 2027
    Vanaf 5 januari 2026 kunnen er nieuwe aanvragen worden gedaan op grond van deze regeling. Het aanvraagtijdvak sluit eind 2027 of op het moment waarop het uitkeringsplafond is bereikt. 
  • Uitbreiding van de woningtypes die in aanmerking komen voor een uitkering:

Woningsplitsing
Met een gemiddelde bijdrage per gesplitste zelfstandige woonruimte van € 7.000 voor de onrendabele businesscase, omdat de kosten aanzienlijk lager zijn dan bij reguliere zelfstandige woonruimte. Daarnaast is er een bijdrage van € 4.000 voor sociaal beheer per gesplitste woonruimte.

Onzelfstandige sociale woonruimten
Daarnaast wordt het ook mogelijk een bijdrage voor de realisatie van onzelfstandige sociale woonruimten aan te vragen. Hierbij zal bij meer dan twee onzelfstandige sociale woonruimten een bijdrage per onzelfstandige woonruimte van € 7.000 worden verstrekt voor de onrendabele businesscase, omdat de kosten aanzienlijk lager zijn dan bij een zelfstandige sociale woonruimte. Daarnaast is er een bijdrage van € 4.000 voor sociaal beheer per onzelfstandige sociale woonruimte.

Reageren op deze consultatie

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 okt 2025

Laatst gewijzigd

14 okt 2025

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1