De European Accessibility Act, die vanaf 28 juni 2025 van kracht is, heeft als doel de toegankelijkheid van producten en diensten binnen de Europese Unie te verbeteren voor mensen met een handicap.
Verzekeraars vallen als aanbieders van e-handelsdiensten onder de reikwijdte van deze wet. Dat betekent dat zij er in elk geval voor moeten zorgen dat de diensten die gericht zijn op het afsluiten van een verzekering te gebruiken zijn door zoveel mogelijk mensen, ook mensen met een (visuele) beperking. Voor verzekeraars betekent dat bijvoorbeeld dat documenten die gebruikt worden ten behoeve van het afsluiten van een verzekering te lezen moeten zijn door voorleessoftware, dat ze zonder gebruik te maken van de muis te raadplegen en in te vullen moeten zijn, en dat het kleurcontrast voldoende hoog is.
Verzekeraars kunnen Verzekeringskaarten maken en beheren in het CMS van DocRevolution. De html-versies van deze kaarten voldeden altijd al aan de standaarden voor digitale toegankelijkheid, maar vanaf deze week voldoen ook de pdf-versies van de kaarten daaraan. Dit geldt in elk geval voor alle kaarten die vanaf nu worden gepubliceerd. De toegankelijke pdf-versie van reeds gepubliceerde Verzekeringskaarten wordt pas publiek beschikbaar nadat je de betreffende kaarten opnieuw publiceert.
Daarnaast heeft het Verbond de Model gezondheidsverklaringen en de bijbehorende toelichtingen laten omzetten naar digitaal toegankelijke versies.
Bron: Verbond van Verzekeraars
Soms heeft men verzekeringskaarten en/ of een gezondheidsverklaring als download op de website beschikbaar staan. Deze zullen dan conform bovenstaande vervangen dienen te worden.
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99