MijnFintool

PA opdracht

Kifid geeft nieuwe invulling aan begrip dominant cause

Een woonhuis verzakt en scheurt nadat het waterschap damwanden heeft aangebracht om werkzaamheden uit te voeren. De verzekeraar wijst de schade af op grond van de uitsluiting verzakking. De geschillencommissie zegt dat de schade is gedekt, omdat de belangrijkste oorzaak voor de schade het slaan van de damwanden is. Dat is een plotselinge van buiten komende oorzaak die is gedekt. Verzakking is niet de “dominant cause” van de schade.

Alleen abonnees van Fintool hebben toegang tot dit onderdeel. Log graag in of neem een abonnement.
Dit artikel bevat 366 woorden

Neem een abonnement op Fintool!

Je deskundige kennispartner op financiële dossiers waar je ook mee kunt sparren.

  • Kennisbank met 45.000+ artikelen
  • Fintool AI Helpdesk met deskundige back-up
  • Regelmatige e-mail nieuwsbrief
  • Permanent Actueel
  • Permanent Actueel certificaat
  • Rekenmodellen en downloads

Leerdoel

1h.2 (B)

De kandidaat kan voor een schade onder een schadeverzekering aangeven of een dekkingsbeperking of -uitsluiting van toepassing is.

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 jan 2017

Laatst gewijzigd

27 jan 2017

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1