MijnFintool

Nieuws

Toezichtseisen DNB zijn volgens pensioenfonds te streng

De nieuwe toezichtseisen waar pensioenfondsen vanaf volgend jaar aan moeten voldoen, zijn in de ogen van het Spoorwegpensioenfonds (SPF) te streng. Een pensioenfonds dat aan de eisen wil voldoen moet op korte termijn drastische maatregelen nemen die de langetermijn doelstellingen in gevaar brengen.

Volgens de directeur van het SPF, het achtste fonds in Nederland met een vermogen van bijna 10 miljard euro, komt zijn fonds volgend jaar volgens de nieuwe regels in onderdekking en moet dat, volgens diezelfde regels, binnen één jaar goed maken. “Dat kan alleen als we de pensioenpremies verdrievoudigen”, zegt hij in het Financieele Dagblad.

 

Het SPF is een rijk fonds met een dekkingsgraad van 165%. Vanwege die luxe positie vraagt het fonds aan de leden geen kostendekkende premie. Maar in de nieuwe regels van DNB moet een fonds dat geen kostendekkende premie berekent vanaf volgend jaar extra reserves aanleggen. Daardoor zou de dekkingsgraad van het fonds ineens onder de kritische grens van 105% dalen. En dat moet binnen één jaar worden gerepareerd. DNB zegt inhoudelijk pas na het bestuurlijke overleg in april op deze specifieke problematiek ingaan. Eerder uitte ook zorgfonds PGGM kritiek op de nieuwe toetsingseisen van DNB.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 16-03-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

16 mrt 2005

Laatst gewijzigd

16 mrt 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1