De recente sterke stijgingen van de uitgaven voor de huurtoeslag zijn incidenteel van aard. Op lange termijn zijn er geen houdbaarheidsproblemen: de groei van de uitgaven voor de huurtoeslag blijven achter bij de groei van de economie. De doelmatigheid van de huurtoeslag kan bovendien eenvoudig worden verbeterd, zonder dat hiervoor hoeft te worden ingeleverd op sociale doelen. De huidige ondoelmatige tariefstructuur moet daarvoor worden aangepast.
Dit concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in de studie ‘Huurtoeslag en de woningmarkt’ die is verricht in het kader van het Interdepartementale Beleidsonderzoek (IBO) naar de toekomst van de huurtoeslag.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.