MijnFintool

Nieuws

AFM onderzoeksrapport aanvullende Zorgverzekeringen

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft onderzoek gedaan naar de productontwikkelings- en reviewprocessen van zorgverzekeraars en hun aanbod van aanvullende zorgverzekeringen. Hierover is een rapport gepubliceerd.

‘Snipperdekking’
Aanvullende zorgverzekeringen kennen veel verschillende dekkingen en vergoedingsmethodieken. Er bestaat een spanning tussen het enerzijds betaalbaar houden van een dekking en het niet te ver inperken van een dekking anderzijds. De AFM vindt dat het opnemen van een dekking met een te lage vergoeding (‘snipperdekking’) in de aanvullende zorgverzekering niet wenselijk is voor de consument. Elke dekking zou op zich zelf nuttig moeten zijn. Uit het onderzoek blijkt dat ‘snipperdekkingen’ in de praktijk vooralsnog niet op grote schaal voorkomen. Echter, om te voorkomen dat dit in de toekomst verandert, verwachten wij dat zorgverzekeraars hier aandacht voor hebben door per dekking een ondergrens te bepalen.

Download: "Uitkomsten onderzoek Aanvullende Zorgverzekeringen" (pdf, 10 pagina)


Bron: AFM

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 nov 2015

Laatst gewijzigd

13 nov 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1