ABN Amro is met een vordering van €220 miljoen de grootste schuldeiser, SNS Bank volgt met een claim van €80 miljoen en de Rabobank met €45 miljoen, blijkt uit een eerste inventarisatie van curator C. de Jong.
‘Alle partijen die in het verleden zaken hebben gedaan met Phanos, zullen ten minste een deel van hun vorderingen moeten inslikken’, zegt curator De Jong in een toelichting.
Bezittingen van Phanos
Tegenover de schuldenberg van ruim € 400 mln staan bezittingen van Phanos die moeten worden verkocht. Behalve om Hof van Saksen gaat het om grondposities van 400 hectare en diverse gebouwen, waaronder Kasteel Heemstede in Houten. Curator De Jong schat de totale opbrengst op € 100 mln à € 200 mln. Vanwege de slechte woningbouwmarkt kan de bouwgrond, die goed is voor 12.000 woningen, slechts fasegewijs worden verkocht. Daar gaan naar verwachting jaren overheen.
Bron: FD
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99