MijnFintool

Nieuws

Vereniging FFP groeit fors in 2011

De Vereniging FFP heeft ook in 2011 een forse groei doorgemaakt. Het ledental van de beroepsorganisatie van gecertificeerd financieel planners nam toe met ruim 200 tot boven de 3500.

 

Gelet op het feit dat meer dan 850 kandidaten in 2011 hebben deelgenomen aan het FFP-examen, is de verwachting dat de beroepsorganisatie binnen nu en twee jaar straks meer dan 4000 gecertificeerd financieel planners telt.
 
Aanpalende beroepsgroepen
Ten opzichte van voorgaande jaren is het opvallend, dat veel nieuwe leden en examenkandidaten werkzaam zijn in de accountancy en belastingadvisering, zegt voorzitter Marc van Poeteren. “Was het in het verleden zo dat de aanwas van gecertificeerd financieel planners traditioneel afkomstig was van banken, verzekeraars en assurantie-intermediair, nu is financiële planning ook aantrekkelijk voor aanpalende beroepsgroepen.”
 
Extra uitdaging
Als accountants en belastingadviseurs, en later wellicht advocaten en notarissen, in toenemende mate het speelveld van de financiële planning betreden, dan zal dit volgens Van Poeteren voor de huidige financieel planners een extra uitdaging betekenen om hun toegevoegde waarde nog beter over het voetlicht te brengen. “Accountants en belastingadviseurs hebben daarbij soms een voorsprong, omdat ze of omdat ze vaak al vanaf de start van een onderneming een adviseursrol vervullen. En er is een grens aan het aantal adviseurs rond een ondernemer.”
 
Ondernemerschap
Om FFP-ers beter voor te bereiden op deze nieuwe concurrentie wil de FFP in 2012 meer aandacht gaan besteden aan de rol van de financieel planner als adviseur van de ondernemer. In de agenda voor 2012 is veel tijd ingeruimd voor zaken als slagvaardig ondernemerschap, het benutten van commerciële kansen en het omgaan met uitdagingen, waaronder het provisieverbod dat per 1 januari 2013 van kracht wordt.
 
Bron: Eufin, 11-01-2012

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 jan 2012

Laatst gewijzigd

31 aug 2012

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1