MijnFintool

Nieuws

Lokauto's tegen autokraak

Staatssecretaris Teeven (Veiligheid en Justitie) wil het aantal autokraken in Nederland met terugdringen. Hiervoor werkt hij samen met Verzekeringsbureau bestrijding Voertuigcriminaliteit, de politie en de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit.

 

De politie gaat geprepareerde lokauto’s met verborgen camera’s inzetten om dieven op heterdaad te betrappen. Jaarlijks wordt één op de vijftien automobilisten geconfronteerd met autokraak. De maatschappelijke schade is ruim 438 miljoen euro. Dieven hebben het voorzien op laptops, mobiele telefoons, maar ook op onderdelen zoals navigatie, airbags en koplampunits. Auto-inbraken worden overwegend gepleegd door professionele veelplegers. Zij veroorzaken hiermee niet alleen veel schade, maar zorgen ook voor overlast en geven burgers een onveilig gevoel.

De inzet van lokauto’s met videoregistratie was in de veiligheidsregio Utrecht al succesvol. In een pilot in Utrecht konden door de inzet van lokauto’s diverse daders worden opgepakt en daalde het aantal autokraken in de regio met 40 procent. Naar aanleiding van het succes van deze pilot wil Teeven een vergelijkbaar resultaat bereiken door de aanpak landelijk uit te rollen.

Naast de inzet van lokauto’s met verborgen camera’s zal er een landelijke coördinator bij de politie worden aangewezen en wordt door het Ministerie van Veiligheid en Justitie gekeken naar de mogelijkheden van verhaal van verzekeraars op de daders.

Bron: Verbond van Verzekeraars, 08-11-2011
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 nov 2011

Laatst gewijzigd

09 nov 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1