MijnFintool

Nieuws

Krimp nieuwbouwproductie verwacht

ABN AMRO verwacht dat het aantal verkochte nieuwbouwwoningen over 2011 daalt naar 19.000. De nieuwbouwproductie van woningen zal in 2012 verder krimpen.

 

Het consumentenvertrouwen is door de slechte economische vooruitzichten en de aanhoudende schuldencrisis de laatste maanden sterk gedaald. Bovendien zijn nieuwbouwwoningen door de verlaging van de overdrachtsbelasting relatief duurder geworden ten opzichte van bestaande woningen. Particulieren zijn daardoor terughoudendheid  in de aanschaf van nieuwbouwwoningen. In het eerste halfjaar is het aantal gereedgekomen woningen met 3% gestegen tot 57.500 op jaarbasis. Het aantal afgegeven vergunning steeg echter nauwelijks.

De onderhouds-en verbouwproductie in de woningbouw daalt volgens ABN Amro ook in 2012. Dit is het gevolg van het aflopen van de tijdelijke BTW-verlaging voor onderhoud aan en verbouw van woningen per 1 oktober 2011. De BTW-verlaging gaf de woningbouw een impuls, maar doordat er werkzaamheden naar voren zijn gehaald, zal er in 2012 een terugval plaatsvinden.

Bron: Eufin, 03-11-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 nov 2011

Laatst gewijzigd

03 nov 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1