MijnFintool

Nieuws

Consultatie Wft-vakbekwaamheid

Het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD) is gestart met een marktconsultatie over een voorstel voor een nieuwe modulaire structuur Wft-vakbekwaamheid.


Zeven beroepskwalificaties vormen het uitgangspunt voor het nieuwe vakbekwaamheidsbouwwerk. Per beroepskwalificatie kan een Wft-diploma worden behaald, waarmee de vakbekwaamheid kan worden aangetoond. De zeven zijn:

  1. Consumptief-kredietadviseur
  2. Schadeverzekeringsadviseur
  3. Verzekerings- en vermogensopbouwadviseur
  4. Hypotheekadviseur
  5. Verzekerings- en vermogensopbouwadviseur middenbedrijf
  6. Pensioenadviseur
  7. Gevolmachtigd Agent

Modulaire opzet
De beroepskwalificaties vormen de kolommen van het nieuwe vakbekwaamheidsbouwwerk. Deze kolommen zijn vervolgens modulair opgebouwd waarbij gelijke modules in meerdere beroepskwalificaties kunnen worden gebruikt. Bij de opzet van de modulen heeft het CDFD zoveel mogelijk voortgeborduurd op de huidige Wft-indeling.

Klant centraal
Dit voorstel voor een nieuwe structuur Wft-vakbekwaamheid, inclusief het opnemen van elementen van vaardigheden, competenties en professioneel gedrag, is volgens het CDFD een belangrijke stap in het verder professionaliseren van vakbekwaamheid in de financiële sector. Uitgangpunt hierbij is dat de financiële dienstverlening transformeert van het verrichten van diensten naar het uitoefenen van een beroep. De nieuwe vakbekwaamheidstructuur stelt klantbehoeften centraal in plaats van producten. De transitie naar klantgericht en integraal adviseren krijgt hierbij vanuit vakbekwaamheidsperspectief een betere aansluiting.

Reacties
Het CDFD nodigt marktpartijen uit om te reageren op deze nieuwe modulaire structuur Wft-vakbekwaamheid. De termijn sluit op 8 november 2011. Reacties kunnen worden verzonden aan info@cdfd.nl. Reacties worden door het College verzameld en geanalyseerd. Vervolgens zal het ministerie van Financiën een definitief besluit nemen.

Bron: CDFD, 12-10-2011
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 okt 2011

Laatst gewijzigd

12 okt 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1