De inflatie is in maart licht gestegen naar 2,0 procent. In februari waren de consumentenprijzen nog 1,9 procent hoger dan een jaar eerder. Dit blijkt uit cijfers van het CBS.
De stijging van de inflatie is vooral toe te schrijven aan duurdere verzekeringen en vliegtickets. In maart waren de verzekeringspremies 3,8 procent hoger dan een jaar eerder. Dit kwam grotendeels door de stijging van de assurantiebelasting per 1 maart 2011 van 7,5 naar 9,7 procent.
Benzine is bij de tankstations nooit eerder zo duur geweest als in de tweede week van maart. Toen was de prijs van Euro95 1,652 euro per liter. Gemiddeld heeft dit geen verhogend effect gehad op de inflatie omdat de prijs in februari ook al hoog was.
De inflatie in de eurozone was volgens Eurostat in maart 0,2 procentpunt hoger dan in februari en liep daarmee op naar 2,6 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) neemt donderdag een beslissing over het rentepeil in de eurozone. Alom wordt verwacht dat de bank de rente met een kwart procentpunt verhoogt tot 1,25 procent. De renteverhoging moet helpen de sterke stijging van de inflatie te beteugelen.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.