MijnFintool

Nieuws

Bescheiden economische groei verwacht

Het Centraal Planbureau (CPB) verwacht dat de Nederlandse economie dit en volgend jaar bescheiden groeit, met 1,75 procent in 2011 en 1,5 procent in 2012.

 

Het begrotingstekort van de overheid wordt snel kleiner en gaat van 5,2 procent in 2010 naar 3,7 procent dit jaar en 2,2 procent volgend jaar. De economische groei komt grotendeels voor rekening van de export. De consumptie van gezinnen en investeringen van bedrijven dragen ook een steentje bij. De bescheiden groeicijfers compenseren het verlies aan groei tijdens de recessie overigens nog niet.
 
Mede door de bezuinigingsmaatregelen van het kabinet daalt de koopkracht dit en volgend jaar in doorsnee met 0,75 procent per jaar. Naar verwachting daalt de werkloosheid volgend jaar naar 4 procent. Dat gaat weer in de richting van krapte op de arbeidsmarkt. Dat is volgens het CPB opmerkelijk, zo kort na een heftige recessie.

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 mrt 2011

Laatst gewijzigd

23 mrt 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1