MijnFintool

Nieuws

Wettelijk verbod op bonussen bij staatssteun

Minister van Financiën Jan Kees de Jager wil dat bestuurders van banken met staatssteun, in de toekomst geen recht hebben op een bonus. Dat zei hij zondagmiddag in tv-programma Buitenhof.

 

De Jager nam daarmee een harder standpunt in dan afgelopen donderdag tijdens een debat met de Tweede Kamer over de bonussen. Tot dan toe was hij van mening dat het beloningsbeleid van banken alleen wettelijk wordt vastgelegd als eind dit jaar blijkt dat de banken de Code Banken onvoldoende naleven. Deze gedragscode van de banksector bepaalt dat variabele beloning voor bankbestuurders in beginsel niet meer dan 100% van het basissalaris mag zijn. De Code maakt echter geen onderscheid tussen bonussen die verdiend worden met en zonder staatssteun. De Jager wil dat nu wettelijk verankeren.
 
De Jager toonde zich weliswaar ongemakkelijk met de bonussen van ING-topman Jan Hommen en twee andere topbestuurders. Maar de bonus voldeed volgens hem wel aan de Code Banken en ING is bovendien weer winstgevend.
 
Bron: FD, 20-03-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

21 mrt 2011

Laatst gewijzigd

21 mrt 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1