MijnFintool

Nieuws

AFM beboet Rabobank en ELQ

De AFM heeft Rabobank Nederland in september vorig jaar twee boetes opgelegd van in totaal 10.000 euro vanwege overkreditering. De boetes komen uit hetzelfde onderzoek waarbij de AFM twee boetes aan Rabobank heeft opgelegd voor het geven van niet-passend advies bij kredietbeschermingsverzekeringen en voor een onvoldoende voorzichtig acceptatiebeleid bij hypotheken. Ook ELQ Hypotheken kreeg, eerder al, twee boetes van in totaal 4.000 euro voor overkreditering.

Rabobank heeft volgens de AFM in de periode van januari 2009 tot augustus 2009 onvoldoende beoordeeld of het aangaan van een kredietovereenkomst, met het oog op overkreditering, verantwoord is voor de consument. Daarnaast heeft Rabobank Nederland hypothecaire kredieten verstrekt die onverantwoord zijn.

ELQ heeft volgens de AFM in de periode van 1 november 2007 tot en met 10 maart 2008dezelfde overtreding begaan. ELQ heeft tegen de boetebesluiten bezwaar ingediend, waarop de AFM bij besluit van 5 augustus 2010 heeft beslist. De boetebesluiten zijn daarbij in stand gebleven.

De boetes voor ELQ en Rabobank zijn inmiddels niet meer voor beroep vatbaar.

Bron: AFM, 16-03-2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1