Volgens het Noordnederlands Effekten kantoor (NNEK) maakt het intermediair nog nauwelijks gebruik van de Mifid-regels om beleggingsadvies te geven. Dat schrijft VVP.
Onderzoek van het NNEK onder 3000 adviseurs die een vergunning voor Mifid (Markets in Financial Instruments Directive) hebben, wijst uit dat 27% van deze groep daadwerkelijk beleggingsadvies wil geven."Tot nu toe is dit echter nauwelijks van de grond gekomen", zegt directeur Egbert Berkhoff"van het NNEK.
Daarbij speelt ook een rol dat de Nederlandse Vereniging van Vermogensbeheerders intermediairs op dit terrein min of meer als dilettanten ziet en tegen deze taakuitbreiding is. "Naar onze mening heeft een intermediair echter veel meer zicht op de financiële positie van zijn klant dan de gemiddelde vermogensbeheerder en is dus veel beter toegerust voor deze taak", aldus Berkhoff.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.