MijnFintool

Nieuws

Woning iets duurder in 3de kwartaal

De woningprijs op jaarbasis was in het derde kwartaal 1 procent hoger dan in het tweede kwartaal. Dat meldt adviesbureau ABF Valuation. De gemiddelde woningprijs stijgt hiermee naar 252.000 euro.


Meergezins-woningen zijn iets harder in prijs gestegen dan eengezinswoningen: 1,5 procent tegen 1,2 procent. De gemiddelde prijs van een eengezinswoning komt hiermee uit op 273.000 euro en van een appartement op 192.000 euro.

De positieve prijsontwikkeling op jaarbasis is grotendeels het gevolg van de sterke daling van 4,7 procent in het derde kwartaal 2009. Het prijsniveau blijft gehandhaafd en zakt niet verder weg. Rekening houdend met de inflatie daalt de reële waarde van een woning met 0,3 procent.

Op basis van de huidige ontwikkelingen op de woningmarkt voorspelt ABF Valuation voor de woningprijs in het vierde kwartaal 2010 een positieve jaarontwikkeling van 1 procent voor alle woningen en een kwartaalontwikkeling van -0,2 procent.

In het derde kwartaal van 2010 is de betaalbaarheid van het wonen nagenoeg gelijk gebleven. In dit kwartaal wordt gemiddeld 25 procent van het netto maandinkomen uitgegeven aan netto woonlasten. Halverwege 2008 betrof dit nog 28 procent. Dit is een stijging van de betaalbaarheid van het wonen van 11,5 procent in twee jaar tijd. De top-5 van minst betaalbare gemeenten met meer dan 50.000 inwoners zijn Zeist, Barneveld, Amsterdam, Veenendaal en Katwijk. Het meest betaalbaar zijn Terneuzen, Leeuwarden, Schiedam, Heerlen en Den Helder.

Het aantal verkopen van nieuwbouwwoningen is weer aan het dalen in het derde kwartaal van 2010 en komt uit op 6.700. De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwbouwwoning stagneert. Het aantal transacties komt dit kwartaal iets lager uit met 32.400 verkochte woningen ten opzichte van 37.800 in het tweede kwartaal. Vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder is dit een daling van 16,6 procent.

Bron: InFinance, 28-10-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

29 okt 2010

Laatst gewijzigd

29 okt 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1