MijnFintool

Nieuws

NMa kijkt ook naar voorwaarden EC

De NMa kijkt bij het onderzoek naar de Nederlandse hypotheektarieven ook naar het verbod op prijsstunten dat is opgelegd door de Europese Commissie.


Toen Nederlandse banken en verzekeraars steun kregen van de overheid moesten ze van ‘Brussel’ maatregelen nemen om te zorgen dat de gesteunde banken geen oneerlijke concurrent zouden worden van instellingen die op eigen kracht door de crisis kwamen.

Een daarvan is het verbod op prijsstunten. Zo mogen ING, ABN Amro en Fortis Bank Nederland de komende tijd qua prijs niet tot de drie gunstigste aanbieders behoren. Deze week kreeg Aegon hetzelfde verbod opgelegd.

De NMa gaat de concurrentie op de hypotheekmarkt onderzoeken. Eerst komt er een quick scan, waarbij rentes, marges en buitenlandse vergelijkingen op een rijtje worden gezet. Die moet in oktober af zijn. Daarna volgt een diepgaander onderzoek naar de concurrentie in de markt. De NMa heeft de hypotheekrente eerder onderzocht. Boetes zijn nooit opgelegd.

Bron: FD, 21-08-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 aug 2010

Laatst gewijzigd

23 aug 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1