Meer dan tweederde van de Nederlandse mkb-bedrijven verwacht over vijf jaar groter te zijn dan nu. Zij verwachten vooral een stijgende marktvraag en een beter economisch klimaat.
BusinessCompleet.nl en DHL Express vroegen 632 ondernemers uit het mkb in juli 2010 waar zij met hun bedrijven denken te staan over vijf jaar. Maar liefst 71,2 procent zegt over dan te zijn gegroeid, terwijl nog geen 3 procent verwacht te moeten inkrimpen. Ruim een op de vijf ondernemers denkt stabiel te blijven. Slechts een klein deel, 2,4 procent, verwacht de zaak te moeten sluiten, de helft daarvan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de ondernemer.
De ondernemers die denken te groeien baseren hun verwachtingen op een stijgende marktvraag en een beter economisch klimaat. Op de vraag hoe de ondernemers hun bedrijven in de komende jaren verwachten te ontwikkelen, geeft 34,8 procent aan dit door productspecialisatie te doen. Innovatie komt met 29,4 procent op de tweede plaats, gevolgd door zich richten op nichemarkten (22,7%). Kostenleiderschap komt met 16,9 procent nu op de vierde plaats.
Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.