MijnFintool

Nieuws

'Huizenkopers klem door trage verstrekking starterslening'

Het verstrekken van de starterslening voor het kopen van een woning is flink vertraagd. Huizenkopers kunnen daardoor in de problemen komen. De stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn), die het verstrekken van de lening regelt, meldt volgens Het Financieele Dagblad een achterstand

 

"Daardoor kunnen de aanvragen nu niet binnen de normale periode van zes weken worden afgehandeld", zegt Richard Luigjes, hoofd verkoop. "Het duurt nu acht à negen weken." De vertraging bij SVn kan volgens Z24.nl problemen opleveren voor de koper, als de lening nog niet is verstrekt op de passeerdatum van de koopakte. Op die dag moet al het geld binnen zijn bij de notaris en krijgt de koper de sleutel van zijn nieuwe huis. "Als de verkoper de passeerdatum niet wil verzetten, betekent dat bij de meeste koopakten dat de koper in gebreke kan worden gesteld", zegt notaris Erna Kortlang, voorzitter van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie. De koper heeft dan nog acht dagen om alles rond te krijgen. Daarna moet hij een boete van 10 procent van de koopprijs betalen aan verkoper.

 
Het aantal aanvragen bij SVn is van half april tot eind mei explosief gestegen.In plaats van tachtig aanvragen per week, kreeg men er driehonderd. In totaal gaat het om een kleine tweeduizend aanvragen in korte tijd. Volgens Luigjes is de grote toestroom direct gevolg van het afschaffen van de koopsubsidie eind maart. "Veel mensen zijn toen uitgeweken naar de starterslening."
 
Bron: Z24.nl, 21-06-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

21 jun 2010

Laatst gewijzigd

21 jun 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1