Het faillissement van DSB Bank kost de Nederlandse banken tussen de 500 en 600 miljoen euro. DSB Bank ging in oktober 2009 failliet.
De omvang van de DSB-schade wordt bevestigd door verschillende bij de zaak betrokken bankiers. Op basis van deze schatting hebben de banken voorzieningen getroffen over het vierde kwartaal van 2009. De banken draaien op voor de spaargelden die aan DSB-spaarders worden uitbetaald onder het depositogarantiestelsel. Tot 100.000 euro is het spaargeld gegarandeerd.
Het schadebedrag wordt op basis van marktaandeel op de spaarmarkt per bank omgeslagen. Dat betekent voor marktleider Rabobank (circa 40% marktaandeel) een voorziening van tussen de 200 en 240 miljoen euro, bij ING (circa 33%) van ten minste 165 miljoen euro en bij ABN Amro (circa 15%) ten minste 75 miljoen euro.
De geschatte nettoschade van 600 miljoen het DSB-debacle is hoog vergeleken met de schade bij het faillissement van Bank Van der Hoop in 2005. Dat kostte de gezamenlijke banken uiteindelijk slechts 10 miljoen euro, maar toen was het economisch klimaat aanzienlijk beter voor een boedelverkoop. Aan de ondergang van de IJslandse internetbank Icesave zijn de banken vanwege het depositogarantiestelsel 212 miljoen euro kwijt.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.