MijnFintool

Nieuws

Lenen voor veel jongeren geen bezwaar

41% van de jongeren leent regelmatig als zij geld te kort komen. Leerlingen van het vmbo en mbo zijn unaniem van mening dat jongeren met een hogere opleiding ook meer mogen verdienen. In het wetenschappelijk en hoger beroepsonderwijs wordt juist verdeeld op die stelling gereageerd.

 

Dit zijn enkele bevindingen van MoneyFest09, waar ruim 50.000 jongeren van 15 tot 25 jaar aan deelnamen. Opvallend is dat een kleine meerderheid van de jongeren een negatieve houding heeft ten opzichte van lenen, terwijl een fors deel van de jongeren dat wel regelmatig doet. Van deze jongeren noemen de meesten hun ouders of broers en zussen als kredietverstrekker. Het gaat meestal om kleine bedragen.
 
Staatssecretaris Klijnsma die de resultaten in ontvangst nam, zei “Je ziet dat het voor veel jongeren de gewoonste zaak van de wereld is: ‘kun je even wat voorschieten?’ Toch ben je dan bezig om geld uit te geven dat je niet hebt. Ik zou zeggen: begin daar niet aan, want het risico is dat de drempel toch steeds lager komt te liggen”. Volgens Klijnsma bevinden zich onder de aanvragers voor schuldhulp steeds vaker jongeren.
 
Verder blijkt dat jongeren geld zien als het middel om hun dromen mee te realiseren. Geld geeft pas problemen als je er weinig van hebt of je er niet verstandig mee om kunt gaan. Onder jongeren leeft een sterk gevoel van rechtvaardigheid. Als je uitgaat, betaalt iedereen evenveel. Schulden leveren spanning op en moet je daarom vermijden. Bijna de helft van de deelnemers is van mening dat hun omgeving te veel op geld is gericht.
 
Bron: Ministerie SZW, 14-12-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 dec 2009

Laatst gewijzigd

15 dec 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1