MijnFintool

Nieuws

Weer meer mensen in bijstand

Voor het tweede achtereenvolgende kwartaal is het aantal bijstandsuitkeringen aan personen tot 65 jaar toegenomen. Eind juni 2009 werden 270.000 uitkeringen verstrekt, ruim 11.000 meer dan een halfjaar eerder. De toename is vooral te zien bij de uitkeringen korter dan 1 jaar. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van het CBS.


In het eerste halfjaar van 2009 is het aantal bijstandsuitkeringen met 4,4 procent gestegen. Het aantal uitkeringen komt daarmee op hetzelfde niveau als april 2008. De stijging in het afgelopen halfjaar is het grootst onder mannen en alleenstaanden. Naar verhouding was met 21 procent de toename het sterkst bij jongeren tot 25 jaar.

Bij meer dan driekwart van de gemeenten steeg het aantal bijstandsuitkeringen in de eerste helft van 2009. Van de 25 gemeenten met 100 duizend inwoners of meer was de toename meer dan 10 procent in Haarlemmermeer, Enschede en Emmen. In Rotterdam was de stijging minder dan 1 procent.

Bron: CBS, 28-08-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 aug 2009

Laatst gewijzigd

28 aug 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1