MijnFintool

Nieuws

Opnieuw miljardensteun nodig voor Fannie Mae

De Amerikaanse hypotheekbank Fannie Mae is nog niet uit de problemen. De grootste hypotheekverstrekker van de Verenigde Staten leed in het tweede kwartaal een verlies van 14,8 miljard dollar (10,3 miljard euro) en moet opnieuw bij de overheid aankloppen voor financiële steun.


Fannie Mae vraagt de Staat 10,7 miljard dollar om te overleven. Het geld komt uit een pot van 400 miljard dollar die de Amerikaanse regering reserveerde voor de hypotheekbank en zusterorganisatie Freddie Mac. Met de kredieten moeten beide hypotheekbanken, die vorig jaar door de overheid van de ondergang werden gered, hypotheekleningen van in de problemen geraakte huiseigenaren aanpassen.

Met het achtste achtereenvolgende kwartaalverlies liepen de totale verliezen van Fannie Mae in de afgelopen twee jaar op tot ruim 100 miljard dollar.

Bron: ANP, 07-08-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 aug 2009

Laatst gewijzigd

07 aug 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1