MijnFintool

Nieuws

Oplichting bij Zon Invest?

Het noodlijdende beleggingsvehikel in zonne-energie Zon Invest is er mogelijk met het geld van beleggers vandoor. Dat stelt Bartels Advocaten dat namens gedupeerde beleggers aangifte heeft gedaan bij het OM tegen Zon Invest vanwege valsheid in geschrifte, oplichting en verduistering.


Het advocatenkantoor hoopt via een strafrechtelijke procedure de tegoeden in Spanje te kunnen bevriezen. Een woordvoerder zegt: “Oprichter en ex-directeur Fred Kras heeft ongeveer 26 BV’s in Spanje. Wij zijn bang dat hij de inleg van de investeerders in kleine pakketjes versneden heeft en probeert weg te sluizen. Wanneer die tegoeden bevroren worden, kunnen beleggers er nog iets van terugzien.”

Bartels vroeg herhaaldelijk om duidelijkheid over de aanwending van de investering van de 350 tot 400 beleggers, die gezamenlijk ruim 7 miljoen euro aan obligaties aanschaften. Dat bedrag wordt desgevraagd bevestigd door Kras, die zegt elke cent te kunnen verantwoorden. Verder weigert de oprichter commentaar.

De faillissementsaanvraag van Zon Invest (op eigen verzoek) staat voor 15 september gepland.

Bron: DFT, 31-07-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

31 jul 2009

Laatst gewijzigd

31 jul 2009

Reacties

31 jul 2009
Met name belegd in 'noorderzon '.

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1