MijnFintool

Nieuws

AFM beboet Postbank

De AFM heeft Postbank een boete opgelegd van 30.000 euro voor het onvoldoende inwinnen van informatie bij het oversluiten van hypotheken en het aangaan van overlijdensrisicoverzekeringen.

 De AFM heeft Postbank een boete opgelegd van 30.000 euro voor het onvoldoende inwinnen van informatie bij het oversluiten van hypotheken en het aangaan van overlijdensrisicoverzekeringen.

 
Volgens de AFM heeft Postbank in de periode van 1 januari 2007 tot 15 maart 2007 bij veertien van de 48 onderzochte adviezen onvoldoende informatie ingewonnen. Bij hypothecaire leningen ontbrak informatie over de kosten van het oversluiten en eventueel bestaande levensverzekeringen. Bij de overlijdensrisicoverzekeringen werd onvoldoende geïnformeerd naar de financiële positie van de langstlevende partner. Volgens de AFM zijn het relevante gegevens om te consumenten passende adviezen te geven.
 
Moederbedrijf ING, dat de naam Postbank begin deze maand schrapte, erkent dat het in een aantal gevallen 'wel wat scherper' had kunnen zijn op administratie en archivering. 'We hebben daarom de boete geaccepteerd.' De bankverzekeraar zegt de administratie en archivering sinds 2007 fors verbeterd te hebben.
 
Bron: AFM, ANP, 19-02-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 feb 2009

Laatst gewijzigd

19 feb 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1